Kicker 08S12L72
Shop Kicker 08S12L72 Solo-Baric 12-Inch 300mm 2-Ohm DVC Subwoofer. SOLO-BARIC 12-INCH 300MM SUB 2-OHM DVC Kicker 08S12L72 One-piece, injection-molded cone with full-coverage back bracing 750 Watts RMS (1500 Watts peak) power handling with 2-ohm impedance ... Learn more »
Kicker 08S12L72 Review: Kicker 08S12L72 Solo-Baric 12-Inch 300mm 2-Ohm DVC Subwoofer. I never heard of kicker when i got these so i wasnt sure what to expect man i made my friends ears bleed i set off car alarms from across the parking lot i have these wired at 1 ohm I'm getting to more so i can do compitions i have two 08 12 inch kicker L 7s in a 1 inch thick dual sloted box just two of these rattled the screws out of my back door but yeah the lower the ohms the deeper the bass so for ... Read more »